Whatsapp ile Yedeklenmeyen Mesajları Geri Getirme

Mustafa     13-07-19     Sohbet     Whatsapp ile Yedeklenmeyen Mesajları Geri Getirme     13088 Defa Okundu

IOS ve Android işletim sistemine sahip olan telefonlarda yedeklenmemiş olan konuşmaları geri getirebilmek şu an için mümkün değildir. Kullanıcıların internette yer alan Whatsapp yedeklenmeyen mesajları geri getirme programı gibi uygulamalara güvenmemeleri tavsiye edilmektedir. Ancak önceden yedekleme yapılması durumunda sohbetlere yeniden erişebilmenin birkaç farklı yolu bulunmaktadır. Whatsapp kullanıcıları tarafından en sık tercih edilen işlem bulut teknolojisinden yararlanmaktadır. Bulut özelliği Iphone için Icloud uygulaması; Android telefonlar için ise Google Drive ile sağlanmaktadır.

Google Drive ile Whatsapp Yedeği

Google Drive üzerinden whatsapp sohbet geçmişinin nasıl geri yükleneceğini anlamak için şu adımların takip edilmesi gerekmektedir:

  • WhatApp uygulaması açılarak “Diğer Seçenekler” menüsüne giriş yapılır ve sırasıyla “Ayarlar” ve “Sohbetler” sekmeleri ile “Sohbet Yedeği” ekranına girilir.
  • Hemen yedekleme yapmak isterseniz “Yedekle” butonunu işaretleyerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
  • Aynı zamanda “Google Drive Yedekle” seçeneği ile yedekleme sıklığı konusundaki tercihlerinizi ayarlayabilirsiniz.

Google Drive kullanacakların aynı zamanda şunlara dikkat etmeleri tavsiye edilmektedir:

  • Google Drive özelliğinden yararlanmak isterseniz mutlaka hesap oluşturmanız gerekmektedir.
  • Yedekleme işlemi öncesinde bağlantı ağını seçmek önemlidir. “Yedekleme Bağlantısı” aracılığı ile hücresel veri üzerinden yedekleme yapılmasının önüne geçilebilmektedir.
  • Yedekleme aşamasında telefonların şarjı dolu halde olmalıdır. Bazı yedekleme işlemleri uzun sürebileceği için bu aşamada telefonun kapanması olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir.

Iphone ile Whatsapp Yedekleme

Iphone modellerinde WhatsApp mesajlarını geri getirebilmek için öncelikle yedekleme işleminin yapılması gerekmektedir. 1 sene önceki WhatsApp mesajları geri getirme gibi seçenekler şu an için mümkün değildir. Iphone ile Whatsapp mesajlarını yedeklemek için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • WhatsApp uygulaması ile “Ayarlar” sekmesine giriş yaparak sırasıyla “Sohbetler” ve “Sohbet Yedeği” menülerine ilerleyebilirsiniz.
  • Bu işlemlerin ardından “Şimdi Yedekle” menüsü aracılığı ile işleminizi manuel olarak gerçekleştirebilirsiniz.
  • WhatsApp uygulaması aynı zamanda otomatik yedekleme özelliğine de sahip olduğu için tercihlerinizi bu yönde değiştirmek mümkündür.
  • Yedekleme işlemi öncesinde hem iCloud hem de İphone’da yeterli boş alan olduğundan emin olmanız tavsiye edilmektedir.

 

 

 

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Telafi.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Kategoriler

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

         

Telafi.NET, Sohbet chat İştirakı olup tüm hakları saklıdır.