Sohbet Nasıl Uzatılır

Mustafa     20-08-19     Sohbet     Sohbet Nasıl Uzatılır     1318 Defa Okundu

Sohbeti uzatma yönetimi arasında gösterilebilecek yollardan bir tanesi can sıkıcı ve üzücü konulardan bahsetmemektir. Özellikle tanımadığı bir kişiyle ilk defa sohbet eden kişilerin en zorlandığı konulardan bir tanesi sohbeti uzatmaktır. Bir sohbetin daha uzun süre devam edebilmesi için de bazı noktalara dikkat edilmelidir. Bunun için de insanlar kendilerini düşünebilirler. Ben olsam hangi konuları konuşmaktan keyif alırdım sorusunu kendine sormak çoğu zaman etkili bir yöntemdir. Ancak açtığınız bir sohbet konusu karşınızdakini sarmadıysa farklı bir konuya geçmenizde fayda vardır.

Güncel Olaylardan Bahsedin

Yeni bir kişiyle tanışmak ve sohbet etme şansı yakalamak için https://www.telafi.net/ internet sitemiz ziyaret edilebilir. İnternet sitemizin insanların kendileri için en uygun sohbet arkadaşını bulabileceği bir platformdur. Web sayfamız aracılığıyla bir kişiyle uzun süre sohbet etmek isteyen kişilerin de dikkatli olması gereken konu güzel bir sohbet konusu açmasıdır. Örneğin yakın zamanda olmuş olaylar hakkında konuşmanız ilgi çekici olabilir. Böylece karşıdaki kişi de bu konular hakkında yorum yapabilir ve sohbetler daha fazla uzayabilir. Karşınızdaki kişiyi sıkmadan keyifli bir sohbet etmek için tepkileri de takip etmelisiniz. Şayet açtığınız bir konu karşınızdaki kişiyi çok memnun etmediyse bu konuda ısrarcı olmamalısınız.

Açık Uçlu Sorular Sorun

İnternet sitemiz aracılığıyla insanlarla konuşmak isteyen kişilere verdiğimiz temel tavsiyelerden bir tanesi karşıdaki kişiye sorular sorulmasıdır. Bazı kişiler yalnızca kendi konuşmalarına odaklandıkları için karşısındaki insana konuşma fırsatı vermez. Bu da konuşmanın kısa sürmesine yol açar. Ancak sorular sormak sohbeti uzatma yollarından da birisidir. Ayrıca cevabı evet ya da hayır olabilecek sorulardan ziyade bir hikaye anlatmasını sağlayacak sorular sorulması da yine konuşmanın uzun sürmesini sağlar.

Karmaşık Sorulardan Kaçının

Soru sormak bir kişiyle uzun sohbet edebilmenin anahtarlarından bir tanesidir. Ancak tanımadığınız bir kişiye karmaşık sorular sormaktan da kaçınmalısınız. Karşınızdaki kişinin cevap vermeyeceği karmaşıklıkta bir soru sormamalısınız. Ayrıca anlaşılıyor olmaya da özen göstermelisiniz. Konuştuğunuz kişinin sizin sorduğunuz soruyu ya da anlattığı bir konuyu net bir şekilde anladığından emin olmanızda fayda vardır.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Telafi.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Kategoriler

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

         

Telafi.NET, Sohbet chat İştirakı olup tüm hakları saklıdır.