Gönül Ne Kahve İster Ne Kahvehane Sohbet İster Kahve Bahane

Mustafa     29-06-19     Aşk     Gönül Ne Kahve İster Ne Kahvehane Sohbet İster Kahve Bahane     540 Defa Okundu

Gönül Ne Kahve İster Ne Kahvehane Sohbet İster Kahve Bahane

Atalarımız birkahvenin 40 yıllık hatırıvardır diyerek kahve eşliğinde gerçekleştirilen sohbetlerin ne kadar önemli olduklarını hatırlatırcasına bir söz söylemişlerdir. Günümüzde bu sözün idrakını tam olarak yapamasak da eski toprak olarak adlandırılan büyüklerimiz bu sözün içinde bulunan derin anlamı çözebilmiş kimselerdir. Sohbet etmenin doyumsuz tadına varan büyüklerimiz, sohbet esnasında tüketilen kahvelerin gerçekleştirilen sohbet sırasında sadece bahane olarak görüldüğünü belirtmekten de geri kalmamışlardır.

Ancak günümüzde bile hala sevenler, dostlar ve yakın arkadaşlar bir araya geldiklerinde kahve içmeyi sürdürmekteler. Her ne kadar söz konusu atasözünde geçen kahve, Türk kahvesi olarak bilinse de günümüzde de pek çok kişi en sevdikleri kahve türlerini tüketerek sevdikleriyle sohbet etmenin tadına varmaktadır. Her ne kadar tüketilen içecekler farklılaşsa da işin iç yüzündeki sebepler farklılaşmamıştır. Zira günümüzde de tüm dostlar ve yakın arkadaşlar kahve için bir araya gelmek yerine bir araya gelmelerinin bahanesine kahve tüketmekteler.

Kahve Bahane Muhabbet Şahane

Kahve tüketiminin her geçen gün arttığı ülkemizde de her ne kadar kahve kültürü adı altında birtakım oluşumlara imza atılsa da insanlar bir araya iletişim kurmak, muhabbet etmek için gelmekteler. Buna gerekçe olarak da kimi zaman kahve kimi zaman çay kimi zaman da içecekler dışında yemekler gösterilmektedir. Dolayısıyla pek çok kişi aslında kahvenin bahane muhabbetin ise şahane olduğunu dile getirmektedir. Bu konuda hemfikir olan kimseler, sevdikleriyle bir araya gelmelerine ne bahane olacaksa olsun fark etmeksizin sohbetin tadına varmak için ellerinden gelen gayreti göstermekteler.

Bir Fincan Kahve Olsam

Adına şarkılar ve türküler yapılan kahve ve dostluk ilişkisi, günümüzde de gönül dostlarıyla yapılan sohbetlerin en temek öğesi olarak kullanılmaktadır. Zira arkadaşlar ile doyumsuz bir sohbet için gönül kahve de içmeye razıdır, kola da. Mühim olan sadece dost sohbetidir. Bunun bilincinde olan kişiler yaşları fark etmeksizin sevdikleriyle keyifli bir sohbetortamı için bir araya gelmeye gayret gösteren kişilerdir. Eğer sizin de çevrenizde böyle dostlarınız varsa sohbetinize doyum olmuyor demektedir.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Telafi.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Kategoriler

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

         

Telafi.NET, Sohbet chat İştirakı olup tüm hakları saklıdır.