Facebook Sohbet Ayarları Nasıl Yapılır

Mustafa     27-06-19     Aşk     Facebook Sohbet Ayarları Nasıl Yapılır     548 Defa Okundu

Facebook Sohbet Ayarları Nasıl Yapılır ?

İnternet dünyasında her geçen gün yeni bir sosyal medya platformu karşımıza çıkıyor. Ancak bilindiği üzere bunların en eskisi ve bir zamanların en popüler sosyal medya sitesi Facebook’tu. Her ne kadar daha sonradan internet kullanıcılarının hizmetlerine sunulan Twitter ve Instagram gibi sosyal medya platformları daha popüler bir hale gelip Facebook’u gölgede bıraksa da günümüzde hala kullanıldığını söylesek yanlış olmaz. Zira her yaştan kişinin adeta internet kimliği gibi kabul edilen Facebook hesabına sahip olduğunu görmekteyiz.

Facebook hayatımıza girdiği günden bu yana pek çok kişinin aktif olarak kullanmaya devam ettiği bir sosyal medya platformudur. Kişilerin adları, doğum yeri ve tarihleri, mezun olduğu okul ve benzeri bilgiler ile Facebook hesabı açıldığından bu bilgilerin ışığında pek çok avantajlı durum söz konusu olabilmektedir. Nitekim bu bilgiler sayesinde kişiler yıllar önce tanıdığı arkadaşları ile tekrar iletişim kurabilme şansına sahiptir. Öte yandan akrabalar ile de yakın irtibatta kalmayı sağlamaktadır. Bu sebeple Facebook bir dönem çok geniş kitlelere ulaşsa da günümüzde de hala yoğun kullanıma sahiptir.

Facebook Sohbet Ayarları

Facebook sosyal medya platformu olarak internet üzerinden kişilerin arkadaşlık kurmasını da sağlamaktadır. Bu sayede birbirlerinin Facebook profilini inceleyen kişiler, dilediği insanları arkadaş olarak ekleyerek yeni dostluklar kurabilir ya da yeni aşklara yelken açabilirler. Bu sebeple Facebook aynı zamanda yeni insanlarla tanışma uygulaması olarak da yaygın kullanılmaktadır.

Facebook sohbet etmek için de gayet faydalı bir uygulamadır. Facebook’ta sohbet ederek sevdikleriniz ile keyifli anlar geçirebileceğiniz gibi yeni tanıştığınız insanlarla da kaynaşmanızı sağlamaktadır. Facebook sohbet ayarları yaparak yaptığınız konuşmaları dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Sohbet Ayarları ve Kontrolleri

Facebook sitesinin sizlere sunduğu temel ayarlar kısmında, Facebook’ta aktif durumu açma ve kapama, Facebook aktif durum kapatıldığında, mesajlar alınır mı? Facebook mesaj sesleri nasıl açılır ve kapatılır gibi Facebook kullanıcılarının en çok problem yaşadığı konularda ayarlamalar yapılabilmektedir. Bununla birlikte Facebook’ta yapılan bir konuşmayı da silmek mümkündür. Tüm bu bilgileri Facebook Yardım Merkezi üzerinden adım adım görüntüleyebilirsiniz.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Telafi.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Kategoriler

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

         

Telafi.NET, Sohbet chat İştirakı olup tüm hakları saklıdır.